Sportissimo Halfmaraton Praha – ČESKÝ NÁRODNÍ REKORD

Jubilejní 20. ročník pražského půlmaratonu se pro mě stal nezapomenutelným zážitkem! Vrátila se mi radost z běhu, znovu jsem si naplno užívala báječnou atmosféru závodů RunCzech a také jsem podala kvalitní vykon! Obrovský dík patří týmu pořadatelů RunCzech. Zázemí a atmosféra těchto závodů je opravdu jedinečná!!! A jak to celé vlastně bylo?

Do hotelu Hilton jsem přijela již ve čtvrtek dopoledne. Do Prahy mě vezl Martin a příjezd jsme si zpestřili procházkou s Bellčou ve Stromovce a navštívili také čerstvě otevřené EXPO. Vyzvedli jsme číslo mému kamarádovi Petrovi Vránovi (mimochodem podal skvělý výkon, takže gratuluji) a pak už jsem se ubytovala a vyrazila se proběhnout. V Praze bylo už ve čtvrtek krásné počasí, takže jsem si užila běh za sluníčka 🙂 Pak jsem využila služeb svého maséra Davida Cihláře (díky Emspomě) a večer strávila v příjemné přátelské atmosféře.

Pátek už byl pořádný šrumec – rozcvička, snídaně, trénink, tiskovka, oběd, “fasování”  Adidas věcí (to bylo něco pro mě – parádní kolekce a ty botky….. Samá radost), EXPO, technická porada, masáž, večeře, šmajdoklus a spát. Opravdu jsem se nezastavila ale den to byl parádní!!

No a už tu byla sobota a ZÁVOD!!!! Vstávala jsem kolem 6:00 a vyrazila na svůj oblíbený šmajdoklus. V kulisách Hradčan za východu slunce….. pohádka…. Pak snídaně a v 8:10 jsme vyráželi na start. Do startu to tentokrát uteklo ani nevím jak…. Ale s blížícím se startovním výstřelu vzrůstalo mé nadšení a znovu jsem měla ty fantastické pocity z té atmosféry 🙂 A pak to přišlo. Za tónů Vltavy jsme se rozběhli do ulic Prahy!

Poprvé jsem měla keňského vodiče a musím přiznat, že jsem z toho byla trochu nervozní. Pro mě byl vodič vždy něco jako “větrolam” a teď jsem měla “poslouchat”….. Nicméně byla to skvělá zkušenost takže díky VolareSport a zvláště Emmanuelovi! Nenechal mě přepálit začátek (jak je téměř mým zvykem) a i přes to jsme měli průběh na 5.km 16:29, na 10. 33:14, na 15. 50:18… Od začátku se mi ale běželo krásně a uvolněně a užívala jsem si tu nádheru atmosféry, diváků i krás Prahy. Na 8. km jsem měla první menší krizičku, ze které jsem se ale dostala poměrně v pohodě. Další “problémy” byly cca od 13.-17.km tam mi Emmanuel opravdu hodně pomohl. No a pak už to byl boj až do cíle. Tunel a dlažební kostky na 19. km byly křest ohněm a vteřinky ubíhaly v můj neprospěch. Emmanuel mi ale stále opakoval, že to můžu zvládnout 🙂 Když jsem ale nabíhala do cílové rovinky a viděla čas na časomíře 1:10,45 – nevěřila jsem. Cílová rovinky pro mě byl asi největší sprint v životě (doporučuji najít si video z doběhu, protože takový běžecký paskvil se fakt nevidí) nicméně….. výsledný čas 1:11,01 je mým osobním rekordem a zároveň nový  ČESKÝ NÁRODNÍ REKORD!!!!

Po závodě to byly úžasné chvíle a nikdy nezapomenu! Nezastavila jsem se ale užila si každou vteřinu – vyhlášení vítězů, tisková konference, slavnostní oběd, návštěva EXPA, masáž,… a cesta domů. Večer menší oslava s mými nejbližšími kamarády – Lukášem Jiráskem, Péťou Vránou a samozřejmě s mým milovaným manželem Martinem – tomu patří největší dík, a také Bellčou. Bohužel chyběla moje kamarádka a trénérka Grétka Novotná, která si ale závod “střihla” také a její čas 1:41 je rozhodně úctyhodný!!!, ale Grétka zůstala v Praze, takže s námi nemohla být. Nicméně i tak! Díky vám všem za nezapomenutelný závod a zážitky!!!

Mně teď v pondělí čeká odlet na soustředění na TENERIFE!!!!! (nová zkušenost soustředění v teplíčku, takže se strašně moc těším) ale ještě předtím budu o půl deváté hostem ve vysílání Frekvence 1, tak pokud budete mít zájem o moje povídačky…..

A další závod? Půlmaraton Karlovy Vary!!! Už teď se těším!

Foto: Jan Pilát, RunCzech, “vlastní tvorba”

2 komentáře pro „Sportissimo Halfmaraton Praha – ČESKÝ NÁRODNÍ REKORD“

Můžete reagovat nebo provést trackback tohoto příspěvku.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.