New York – 10 km MINI

Můj první ostrý start po zranění jsem si naplánovala opravdu velkolepě! 10km v New Yorku v Central Parku, jako nejstarší ženský závod na světě. Odlétala jsem spolu s Martinem už ve středu a závod se běžel v sobotu ráno.

Po příletu na letiště JFK nás už čekal odvoz přímo do hotelu Sheraton na MANHATTANU! Cestou jsme se kochali velikostí mrakodrapů a projeli jsme Brodwayi I 5th Avenue. Ubytovali jsme se opravdu luxusně asi v jednu hodinu v noci místního času, protože na letišti jsme strávili více než hodinu čekáním na povolení ke vstupu do země. Zatímco Martin spokojeně usnul a spal až do rána, já nemohla. Vzbudila jsem se ve tři hodiny a když už mě opravdu přestalo bavit ležení a “čumákování do stropu” vyrazila jsem do ulic New Yorku s tím, že si jdu koupit Starbucks. Bohužel všude otevírali až v pět ráno. Zklamaně jsem se vrátila na pokoj a objevila, že součástí pokoje je minikávovar s možností udělat si vlastní překapávané STARBUCKS. Takže jsem toho využila, udělala si snídani (protože jsme měli mít původně až oběd) a spokojeně posnídala. Pak jsem vyrazila prozkoumat hotel a objevila fitko se spoustou běhátek. Vzala jsem si sluchátka a telefon s tím, že při běhu (!!!!!! U mě naprosto premiérově a netradičně) si pustím film. Načež jsem vlezla na běhátko, kde mě uvítala velká obrazovka připojená k internetu, takže jsem pouze zapojila svá sluchátka Yankee a sledovala film 🙂 takže mi hodina a čtvrt na běhátku rychle utekla. Pak jsem se vrátila na pokoj, kde nás čekala zpráva, že v 8:30 jsme očekáváni na snídani. Vzhledem k tomu, jaký jsem měla (už zase hlad), dopřáli jsme si tentokrát nezdravě 🙂 No a s takovýmhle výhledem…..

Po snídani jsme vyrazili do víru Central Parku, zvědavi, jestli ve filmech “nekecaj” a fakt NE. Všude spousta běžců, cyklistů, koní, na travnatých plochách “piknikáři” a v plné obsazenosti byly také baseballová hřiště.

Pak jsme se vrátili na oběd a odpoledne strávili v poklidu hotelu v příjemné společnosti ostatních závodnic a pořadatelů. Využila jsem také služby místního maséra a šli jsme brzy spát. Nicméně mně se spánek zase vyhýbal (i když tentokrát jsem alespon 4hod spala), takže jsem ráno v 6 vyrazila na rozcvičku. Po snídani jsem vyrazila na hlavní trénink a pak jsme na chvilku šli prozkoumat Brodway a část Manhattanu. Před oběděm jsem byla znovu objednaná na masáž a po obědě jsme se museli zúčastnit školení USADA o dopingu. Následovala technická porada, večeře a moje oblíbené “šmajdání”. Šla jsem brzy spát, protože start závodu byl už v 8hod ráno. To znamenalo v 5:00 vyrazit na rozcvičku. Samotný závod byl úžasný. Sousta diváků, úžasná atmosféra a vše fungovalo jak po másle.
Po startu mě překvapilo, že Keňanky (pro ně absolutně netypicky) “nechtěly běžet”, takže jsem JÁÁ vedla celé startovní pole více než 8000 běžkyň. Nicméně na metě asi 1,5km Mary Keitany nastoupila a “balík” závodnic se rozdrobil. Já jsem byla ve skupince s dalšími 3 atletkami a společně jsme absolvovaly celou trať. Průběh na 5. Km v čase 16:20 byl překvapivě rychlý s ohledem na počáteční tempo. Naše skupina začala bojovat asi na 8. Km, kdy se etiopanky snažily utéct. No…. Nepodařilo se jim to 🙂 Nicméně na závěrečný finiš jsem jim stejně nestačila, ale celkové 8. Místo a 1. “bílá” beru. Navíc v čase 33:18 (můj 4. Nejlepší) s ohledem na téměř 2měsíční výpadek a profil tratě byl super.

Po závodě jsme byli pozvaní na slavnostní oběd. Ten byl netradičně v Italské restauraci (ale těstovinami fakt nepohrdnu 🙂 a atmosféra byla parádní.

Poté jsme vyrazili na nákupy…. Victoria Secret se otřásala v základech 🙂  (Byly výprodeje 🙂 ) takže chudák Martin trpělivě 1:30 čekal než já se “pokochám” a no…. Přece jen jsem si něco koupila 🙂 Památka no ne 😀 Za odměnu dostal ledové Starbucks a nakoukli jsme do Empire State Building. Na neděli jsme plánovali navštívit World Trade Center, takže jsme Empire State jen okoukli. Cestou zpátky do hotelu jsme malinko zabloudili 😀 takže jsme se vrátili relativně pozdě. Nakoupili jsme si večeři (zase nezdravou, no ale Amerika je Amerika no….) a šli spát. Klasika. Nespala jsem celou noc, takže jsem v 5 vyrazila na výklus. Pak jsme si zabalili věci, šli na snídani a šli jsme objevovat další úžasná místa NY. Samotná cesta byla dobrodrůžo – nakoupit lístek na Subway a cesta metrem :)….Sranda.

Vystoupili jsme u World Trade center a navštivili památník 11.září 🙁 Fňuk, to jsem obrečela. Byl to opravdu silný a smutný zážitek…..

Pak jsme vyjeli na vrchol World Trade…. To opravdu stálo za to!!! Jedním slovem FANTASTICKÉ. Zpátky do hotelu jsme šli částečně pěšky a vzhledem k tomu, že oběd jsme už neměli, nakoupili jsme si a udělali si piknik v Central parku 😀 paráda. Odpoledne pak rychle uteklo a museli jsme na letiště. Cesta letadlem tentokrát uběhla hodně rychle a já konečně SPALA!!!!! Další dva dny jsem věnovala intenzivní regeneraci a teď…. Olomouc!!!!!!!!!

 

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.