FIS závody Muonio 16.- 17.11.2013 a první letošní stupně vítězů

Sobota 5 km klasicky:

Tak první závodní start letošní zimní sezóny mám za sebou. V dnešní klasické pětce jsem obsadila dvacáté místo se ztrátou jedné minuty a pěti vteřin na vítěznou Justynu Kowalczykovou, které tímto gratuluji.  Výsledková listina byla dosti vyrovnaná a nechybělo moc a mohla jsem atakovat i příčky okolo první desítky. Patnáct vteřin na první desítku mne mrzí. Ve dvou náročných stoupáních vím o chybičkách, které mne připravily o lepší umístění, ale to už tak bývá, je potřeba se z chyb poučit a třeba již zítra zúročit, čeká mne závod na deset kilometrů volnou technikou a opět se zde o své dojmy podělím.

Neděle 10 km volně:

Zatím to nejdůležitější 3. místo a velká radost!!! Včera jsem se rozloučila, že se dnes opět podělím o své pocity, a tak taky dělám.

1. KHAZOVA (RUS) 2. TCHEKALEVA (RUS) 3. VRABCOVÁ- NÝVLTOVÁ (CZE)

Do závodu jsem odstartovala jako třetí a již na vrcholu prvního stoupání jsem obě závodnice předjela, z prvního sjezdu mne Polka jedoucí se mnou ještě stačila předjet, ale v dalším stoupání jsem již odjela i jí. Velkou část prvního okruhu jsem tedy absolvovala sama a ve svém nastoleném tempu, jelo se mi nádherně. V průjedu do druhého okruhu se ke mně připojila startující Kazaška se kterou jsme se na trati trochu přetahovali, Na vrcholu stoupání v polovině druhého okruhu jsem dostala informace o mezičasech z prvního okruhu a nemohla jsem uvěřit, slovenský trenér mi hlásil, že jsem jela průběžně třetí. Síly neubývaly a tak jsem si po dlouhé době i skvěle zafinišovala. Pak jsem již čekala, jak dojedou soupeřky a dopadlo to, nádherné třetí místo. Dnes mám zase po dlouhé době po závodě velmi dobrý pocit.